דלג לתוכן העמוד

פרסומת

מתי?

מ: 09/04/2021 עד: 09/04/2021

מ: 06:00

הוסף ללוח שנה 2021-04-09 06:00:00 2021-04-09 07:00:00 Asia/Jerusalem מרוץ תמנע 3 למידע מלא: https://aravaway.co.il/events/99/ פארק תמנע

איפה?

פארק תמנע

נווט באמצעות WAZE

שתף

  

מרוץ תמנע ה-3

"כשרצים מגיעים למקומות נפלאים"

 

 

פארק תמנע פותח  באופן מיוחד, ביום שישי ה-9 באפריל, מסלולי ריצה על מסלולים סינגל לאופניים,

בתאריך חדש זה נבוא קהילת חבל אילות נשים, גברים, ילדים וילדות בכל הגילאים

 להנות מריצה בקפסולות לפי רמות בהתאם להנחיות הקורונה

   

רצים בתמנע הוא חלק מתהליך קהילתי משמעותי של עידוד לאורח חיים בריא במועצה האזורית חבל אילות.

לקראת התאריך, מתאמנים ביישובי חבל אילות ונכנסים לכושר. המסורת מוכיחה את עצמה כאירוע משמעותי שמעודד את תושבי ותושבות החבל, בכל הגילאים, לרוץ ולהגיע למקומות נפלאים.

ארבעה מסלולים חווייתיים יפתחו לריצה ב9.4 (ללא מדידת זמנים), ברמות קושי שונות: 3 ק"מ, 5 ק"מ, 9 ק"מ והשנה לראשונה גם 14 ק"מ. כל מסלולי הריצה מעגליים שמתחילים ומסתיימים באגם תמנע.

 

יש לקרוא בעיון את תיאור המסלולים לפני בחירתם ולהתאימם לרמת הכושר והיכולת שלכם/ן. המסלולים שונים זה מזה לא רק באורכים אלה גם בתוואי השטח. המסלולים הקצרים (3 ו5 ק"מ) עוברים על דרכי עפר סלולות ורחבות והמסלולים הארוכים (9 ו14 ק"מ) כוללים ריצה על "סינגלים" ותוואי שטח משתנה – חול, סלעים וכוללים עליות וירידות מערוצים רבים. המסלולים כולם מרהיבים ביופים!

הריצה תתקיים בהתאם להנחיות לפי מתווה הקורונה  העדכני של משרד הבריאות.  ההזנקות יתבצעו בהרשמה מראש על סמך זמנים ובמרחקים בטוחים בין הרצים. הריצה תתאפשר בבודדים או בקפסולות.

 

        

       

מסלול "נוף תמנע"  – אורכו כ-3 ק"מ

שעות ההזנקה למסלול זה יהיו בין 09:00-10:00. 

המסלול יוצא משער הזינוק שממוקם באגם תמנע לכיוון צפון מערב(אוהל מועד) עולה על דרך כורכר שמובילה לכיוון "פארק אתגרים תמנע" לאחר כ 1200מ' יורדים דרומה מהדרך כורכר וחוזרים על דרך כורכר בחזרה אל האגם האגם נגד כיוון השעון עד לשער סיום.

   

 

 

 

 

מסלול "עמודי שלמה"  – אורכו כ-5 ק"מ

שעות ההזנקה למסלול זה יהיו בין 08:00-08:50.  

המסלול יוצא מהאגם לכיוון צפון ומטפס בעליה מתונה של כ- 50 מטר לאורך 1.5 ק"מ עד הגיעו לשיא הגובה, מעט לפני עמודי שלמה.  נוף נפלא ייחשף  עם הירידה בדרך לעמודים. בעמודי שלמה פונים דרומה ומתחברים אל שביל שחוצה מספר ערוצי נחל קטנים וחוזר לנקודת מפגש עם השביל ממנו יצאנו בסמוך לאגם. המסלול מסתיים בהקפה של אגם תמנע ומעבר בשער הסיום.

 

 

 

 

 

מסלול "הספינקס"  – אורכו כ-9 ק"מ

שעות ההזנקה למסלול זה יהיו בין 07:30-08:00.  

מסלול מעגלי יפיפה המתאים לרצים מנוסים המוכנים לרוץ בתנאי שטח טכניים. 

המסלול יוצא מהאגם לכיוון צפון ומטפס בעליה מתונה של כ-50 מטר לאורך 1.5 ק"מ עד הגיעו לשיא הגובה מעט לפני עמודי שלמה נחשף נוף נפלא עם ירידה בדרך לעמודים.

המסלול ממשיך מערבה, חוצה את הכביש הפנימי המוביל לעמודי שלמה וממשיך לאורך הסינגל. השביל עובר בסמוך ל"גבעת העבדים" מקיף את הגבעה ממערב ומוביל לכביש הראשי.

חוצים את הכביש הראשי של פארק תמנע אל המשך הסינגל. חוצים ערוצי נחל על שביל מוסדר ובו מדרכי עץ באזורים החוליים. השביל פונה דרומה ואח"כ שוב מזרחה על תוואי סלול ונוח, מישורי ובמגמת ירידה.

הדרך מובילה אל ה"ספינקס"  מסיב של סלע המזדקר מתוך הנוף המישורי.

המסלול הופך לסינגל צר ומתפתל, אך נוח,  עולה ויורד בינות לצורות האבן המקסימות של "הספינקס".

ב-200 מטר האחרונים השביל מתפתל על סלעי יסוד. המסלול ממשיך מאחורי מסעדת "האגם", מקיף את האגם מצדו המזרחי ומסיים במעבר בשער הזינוק.

 

 

 

מסלול "הפטרייה"  – אורכו כ-14 ק"מ

שעות ההזנקה למסלול זה יהיו בין 06:40-07:10.  '

מסלול מעגלי מדהים ביופיו אך קשה ומאתגר לא רק בשל אורכו אלה גם בגלל רמת הקושי שלו. המתאים לרצים מנוסים מאוד בריצת שטח.

המסלול יוצא מהאגם לכיוון צפון ומטפס בעליה מתונה של כ-50 מטר לאורך 1.5 ק"מ עד הגיעו לשיא הגובה. מעט לפני עמודי שלמה נחשף נוף נפלא עם ירידה בדרך לעמודים.
המסלול ממשיך לכיוון צפון על סינגל האופניים המטפס בין גבעות אבן חול אדומה, ירידה קצרה  וטכנית אל הכביש הראשי של הפארק, חצית כביש ראשונה ואחריה חוצים את נחל תמנע בקטע חולי, עולים שוב על הסינגל בגבעות אבן חול אדומה שיוביל אותנו אל אתר "הפטרייה" - אתר התנורים הקדומים להפקת הנחושת, משם טיפוס של כ-1 ק"מ לנקודה הגבוהה ביותר במסלול, ירידה טכנית ומעבר ב"ברמים" המפורסמים של סינגל הנחושות (זהירות ירידה קצרה ותלולה), לאחר ה"ברמים" הסינגל זורם בירידה, עליה קצרה ותלולה תחבר אותנו חזרה לסינגל המכרות, חוצים ערוצי נחל על שביל מוסדר ובו מדרכי עץ באזורים החוליים. השביל פונה דרומה ואחר-כך שוב מזרחה על תוואי סלול ונוח, מישורי ובמגמת ירידה.

הדרך מובילה אל ה"ספינקס"- מסיב של סלע המזדקר מתוך הנוף המישורי.

המסלול הופך לסינגל צר ומתפתל, אך נוח,   עולה ויורד בינות לצורות האבן המקסימות של "הספינקס".
ב-200 מטר האחרונים השביל מתפתל על סלעי יסוד . המסלול מגיע לחניה של רחבת האגם, חוצה את הכביש אל קטע חולי ומשם לנקודת הסיום באגם

 

 

 * הריצה בקפסולות של עד 20 רצים בכל מקצה

* בעת ההרשמה יש לבחור את שעת הזינוק המועדפת

* עמדות הרישום ייפתחו בשעה 06:30

 

המחירים:

עבור נשים וגברים בגילאים 18-60 העלויות כמופרט וכוללות שומר צוואר וחולצת השתתפות:

המסלולים הקצרים -"נוף תמנע" – (3 ק"מ) ו"עמודי שלמה" (5 ק"מ) – 30 

מסלולים ארוכים -"הספינקס" (8 ק"מ) ו"הפטרייה" (14 ק"מ) - 60 ₪ 

שימו לב 

לאור הפרסומים האחרונים, אנו ממליצים בחום למי שמעוניין/ת להבטיח את השתתפותו/ה למהר ולהתחסן נגד הקורונה כדי שיוכל/תוכל לשמור על בריאותכם/ן ובריאותנו , וכן בסבירות גבוה לעמוד בהתוויות הקורונה של משרד הבריאות לאירוע

בני 60 + וילדים עד גיל 18 רצים במרוץ הקהילתי חינם ובתנאי שנרשמו מראש לזמני הריצה והמסלול ומילאו את הצהרת הבריאות (עבור ילדים מתחת לגיל 18 בחתימת  הורה).

 כל משתתף/ת מקבוצת גילאים אלו יקבל שומר צוואר מתנה בתחילת המסלול.

במידה ואתם מעוניינים לרכוש את חולצת השתתפות בצעו זאת בטופס ההזמנה, בעלות של 20 ₪  לחולצה ולקבלה בתחילת המרוץ.

 

רוצים להירשם?

קראו את התקנון והצהרת הבריאות ובטופס ההרשמה אנא סמנו כי קראתם ואתם מאשרים את התנאים להשתתפות

 

לתקנון והצהרת הבריאות

 

הרשמה מראש למרוץ 

לתשומת לבכם עד תאריך 2.4.2021 הנרשמים בתשלום יקבלו חולצת מרוץ לנרשמים לאחר תאריך זה לא נוכל להבטיח חולצות או שומרי צוואר.

 

"רצים בתמנע" מתקיים בעידוד, מימון ותמיכתה של תוכנית "אפשרי בריא" משרד הבריאות
ובהפקת המועצה האזורית, מרכז קהילתי, עמותת הספורט , החברה הכלכלית של חבל אילות.

 

מוזמנים לצפות באלבום התמונות ממרוץ תמנע ה-2