דלג לתוכן העמוד

אשרם במדבר – שיטים

העלו בדמיונכם אואזיס בלב מדבר, עצים ירוקים והרבה תקווה במקום אחד כנראה שהתמונה תהיה קרובה מאוד ל"אשרם במדבר" - אי של שקט, שלווה ורוחניות החוברים יחד בתוך נופי המדבר האינסופי.

אשרם במדבר נמצא בשיטים, כשעה צפונית מאילת מדרום ולמצפה רמון מצפון, מקום רחוק מספיק כדי להתקרב אל העצמי. באשרם ניתנת האפשרות לכל אחד פשוט להיות, לקחת מספר ימים של חופש ולהשתתף בסדנא מני רבות המוצעות בכל ימות השנה.

האשרם מנוהל על פי רוחו ומשנתו של אושו, הגורו ההודי שחיבר את העולם המערבי הלחוץ לעולם המדיטציה. כבר בכניסה למתחם אפשר להרגיש את האנרגיה הנעימה, ומיד הלחץ נושל למראה אנשי המקום המתנהלים ברוגע פנימי שגורמת לנשימה להתרחב. רוב אנשי הקהילה הם סנייאסים, אנשים המקדישים את חייהם ללמידת האמת הפנימית ולמסע אל ההארה.  כאן תפגשו באנשים עם שמות כמו שרדהה, עוטסב, נירוונה, סאטו ואחרים שלמעשה פירושם הוא אמון, חגיגה, שלווה, אמת ודומיהם.

המדיטציה היא חלק מהיום יום ומתקיימת שלום פעמים במהלך שעות היממה, אורחי האשרם מוזמנים להשתתף גם אם לא התנסו בה לעולם.

פעמיים בשנה, בסוכות ובפסח מתקיימת חגיגת השבטיות הגדולה ב"פסטיבל זורבה הבודהה". 4 ימים של מוזיקה, תנועה, אהבה ומודעות. בפסטיבל - 15 מתחמים המציעים פעילויות עם המנחים המובילים בארץ ומתאימים לכל גיל ואופי.

"יוגה ערבה" – סוף שבוע בו כל מתחמי האירוח בערבה "לובשים יוגה", קבוצות מתרגלים מגיעים בשיאו של האירוע לפארק תמנע לתרגול יוגה בהדרכת מורה מחו"ל, למרגלות עמודי שלמה.

עוד מתקיימים באשרם במדבר פסטיבלים רבים, המוכרים בהם הם "פשוט", "פסטיבל הסופי". "באדולינה" – סדנאות כתיבה בהנחיית הסופר והעיתונאי גבי ניצן ואחרים.

ההשתתפות בסדנאות והפסטיבלים בהזמנה מראש ובתשלום.

 

עוד באיזור

אשרם במדבר – שיטים
0.00 ק"מ
זורבה הבודהה אשרם במדבר
0.03 ק"מ